İmza Kampanyası: Karantina sağlıklı atları öldürmesin

İmzalamak için tıklayın.

İstanbul Valiliği ve 2 diğer muhatap daha tarafına Adalar Demokrasi Meclisi bu kampanyayı başlattı

Biz Adalılar,  Adalar’da doğa ile iç içe, kedisi, köpeği ve atlarıyla bir SİT alanı içinde yaşadığımızın bilincindeyiz ve son günlerde yaşanan gelişmelerden kaygılıyız.

İstanbul Valiliği tarafından alınan üç aylık karantina kararı, sağlıklı atların da ölüme terk edilmesi anlamına gelmektedir. Hareket ederek yaşayabilen sağlıklı atlar, hareketsizliğe mahkum edilmişlerdir. Onların hayatını kurtarmak için acilen şu önlemlerin alınmasını istiyoruz:

1-) Günlük asgari hareketlerini yapamayan atların ayaklarında ahır şişleri başlamıştır, hareket ve dolaşım sistemlerinde geri dönüşü olmayan hasarla, sakatlıklar ortaya çıkacaktır. Enerjilerini yürüyerek atamayan atların sinir sistemleri de bozulmaktadır. Bu nedenle sağlıklı atların hareket edebilmeleri sağlanmalıdır.

2-) Ormanda atların dolaşabilmesi içim sınırları belirli bir padok alanı belirlenmeli ve sağlıklı atların orada dolaşması sağlanmalıdır

3-)Hastalık şüphesi olan atlarla sağlıklı atların birarada karantina altında tutulması kabul edilemez. Hepsinin öleceği endİşesi içindeyiz.

4-) Derhal bir veteriner hekim grubu Adalar’a gelmeli ve sağlıklı atların yaşaması sağlanmalı ve kamuoyu bu konuda düzenli aydınlatılmalıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s