Çok acil! 700 Atımız kasaplara mı gidiyor?

Canbazlardan (at tüccarlarından) alınan teyitli bilgiye göre İBB, 500 ATI Urfa’da, 100’er atı da Adana’da iki kişiye ücretsiz sahiplendiriyor. Türkiye’de 500 atı hem de hiç bakmadan alacak kaç atçı var? Bu atlar kesilip et mi olacak?

ATLARIMIZI YEMEK İSTEMİYORSANIZ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Adalar Belediyesi (çıkartma gemisi onlarda), İstanbul Valiliği ve Adalar Kaymakamlığı’na ulaşabildiğimiz her yere, basına, hayvan hakları adına mücadele eden herkese ulaşıp bunu durdurmak zorundayız.

İBB, sahiplendirme şartlarını bize açıklamıyor. Bu şartlar derhal açıklanmalı, İBB’nin elinde kaç at olduğu ve kimlere, nereye gönderildiği şeffaf bir şekilde duyurulmalı.

ATLARIMIZI YEDİRMEYECEĞİZ!

Mesai günlerinde İBB Başkanlık Özel Kalem: 0212 455 1400 – ozelkalem@ibb.gov.tr.
Valilik: istanbul@icisleri.gov.tr, 0212 455 59 59
Adalar Kaymakamlığı: adalar@istanbul.gov.tr 0216 382 50 05

Twitter, Facebook,Instagramdan her gün her saat yazabiliriz:
Twitter: @YavuzErkt Ekrem İmamoğlu @ekrem_imamoglu @TONGUCCOBAN @TC_istanbul @adalarkaymakam @erdemmgul

* Yüzlerce atın az sayıda kişi tarafından sahiplenilmek istendiği, böyle bir talep olduğu, birbirinden bağımsız 3 ayrı kaynak tarafından #doğrulanmıştır. Sahiplendirme şartları yazılı olarak açıklanmadıkça, nereye sahiplendirme yapıldığı ve atlara adada bakmanın neye dayanarak engellendiği açıklanmadıkça atlarımız güvende olmayacak. 700 ata yönelik bu talep, tepkileriniz sayesinde şimdilik durabilir, ama yarın bir başka grubun, daha güçlü daha hatırlı birilerinin aynı şeye kalkışmasını engellemenin yolu şeffaf izlemedir. #Koronavirüs bile olsa, ilginizi atlardan eksik etmeyin.

Heybeliada’nın İBB’ce satın alınmış atları, akşam 8’den sonra karanlıkta, poyraz altında, Heybeliada’dan Büyükada’ya götürülürken.
Çıkartma gemisinde 145 at. 26 Mart 2020

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s