860 At Nerede?

Sayın Ekrem İmamoğlu’na, İBB yönetimine, basına ve kamuoyuna,

Adalar’daki süreci İBB olarak çok iyi yönettiklerini ve kalan 110 ata çok iyi baktıklarını iddia eden Sayın Ekrem İmamoğlu’na tek bir soru sormak istiyoruz:

İBB 1179 at satın aldığını, 860 atı ücretsiz “sahiplendirdiğini” açıkladı. Adada 110 at kaldı ise, bunlar ahırlara hapsedilmiyorsa, çok iyi bakılıyorlarsa kendi verdiğiniz sayılar arasındaki farkı nasıl açıklıyorsunuz? 1179 –860 –110 = 209 at, eğer ölmediyse bu atlara ne oldu?

Giremediğimiz ahırlarda atların kapalı tutulduğu da, at uzmanı veteriner hekim gözetiminin ancak 1 yılda sağlandığı da doğrudur. 860 at, özensizce, baştan savılmak için gönderildiği için kayıplar oldu. Sayın İmamoğlu, sizi bunların aksine kimler inandırıyorsa, atlara iyi bakıldığı yalanını kimler söylüyorsa onlardan şüphe edin, kırılıyorsanız onlara kırılın.

Büyükada’da İBB Ahırlarında Zincirlenmiş Bir At

Dürüst insanları dinleseydiniz, atları çıkar kollayan politikacı ve bürokratlara değil attan anlayan insanlara emanet etseydiniz Adalar’da 1 yılda yüzlerce at ölmez, 860 at meçhule sürülmezdi. İBB yönetimi olarak bu sorumluluktan kaçamazsınız. O atları oralara siz gönderdiniz ve İBB olarak 6 ayda bir denetim yapmayı vaat ettiniz. Atları korumak için İBB’ye defalarca öneriler sunduk, bizi hiç dinlemediniz. Ada dışına gönderilen atlar kendi iyilikleri için değil, siz onları adada istemediğiniz için adadan sürüldü. Gönderilen 860 atın başına gelen her şeyden, alıcılar kadar siz de sorumlusunuz. Onları o belediyelere, o kurumlara siz teslim ettiniz. Gittikleri yerlerde atları koruyacak hiçbir önlem almadınız.

“Her şey çok güzel olacak” vaadinizin lafta ve reklamlarda kalmaması için, Büyükada İBB ahırında hapsedilen 110 atın dışarı çıkarılmasını, gönderilen 860 atın yerinde denetlenip sonuçların şeffaflıkla paylaşılmasını, Burgazada ve Heybeliada’da İBB tarafından yıkılan ahırlar yerine hemen yeni ve düzgün ahır yapılmasını istiyoruz. Atlar adada yaşatılmalı.

Bilgi: Faytonlar durdurulduğunda adada 1700-1800 at vardı. Bizim takibimize göre 1 yılda ölen toplam at sayısı, İBB rakamları arasındaki farktan çok daha büyük.

Adaların Atları Platformu

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s