ACİL DURUM: 1 yaşındaki bu tay Heybeliada’da doğdu, burada yaşaması için yapabileceğiniz bir şey var

Heybeliadalı Çetin Erdem, 1 yaşındaki tayı Polat’a ve diğer 4 atına ömrü boyunca bakmak istiyor. Ancak Adalar Belediyesi ve Kaymakamlığı, atlarından ayrılmak istemeyen insanlara yer göstermiyor, tehdit ediyor. Bugün hepimiz yetkilileri arayalım! Numaralar aşağıda…

Çetin Erdem ve tayı Polat. 9 Temmuz 2020, Heybeliada. Fotoğraf: Adaların Atları

Birkaç ay önce 148 atın yaşadığı Heybeliada’da, bugün yalnız 5 at var. Burgaz’da ise İBB’ye satılmamış 9 at kaldı. Atlarından ayrılmak istemeyen Çetin gibi insanlar ve biz ada sakinleri, atlar için burada ahır yeri gösterilmesini istiyoruz. Adalar Kaymakamı Mustafa Ayhan bunu yapabilir. Adalar Belediyesi ise, Heybeliada’daki ahır alanlarını kiralamış durumda ve arazi daha 5 yıl Adalar Belediyesi’ne tahsisli. Belediyeden burada eskisinden de iyi ahırlar kurmasını istiyoruz.

Heybeli ve Burgaz’da atlarını korumak isteyenler, atlarının yasal bir evi olması için makul bir kira ödemeye hazır. Ahırları biz de yaptırırız, yeter ki yer gösterilsin, engel çıkarılmasın.

Mart ayında Burgazada ve Heybeliada ahırlarını yıkan Adalar Belediyesi zabıta ekipleri, içinde canlı olan yeri yıkamadığı için kalan son atların bir çatısı var. Ama zabıta ekipler dün gelerek Çetin’in atlarını neden satmadığını sordular. Bu insanlara, atlara kendisine ait olmayan yerde baktıkları için ceza kesilmesi söz konusu.

Lütfen sesimizi duyun ve duyurun.  Bugün Adalar Belediyesi’ni, Adalar Kaymakamlığı’nı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni telefonla arayın, bu talepleri mail atarak da kaydettirin. Topu birbirilerine atmasınlar.

1) Adalar Kaymakamlığı Heybeliada ve Burgazada’da ahırlara yer göstersin.

2) Adalar Belediyesi Zabıta Birimi atçılara ceza kesmesin, ahırlar yeniden yapılsın.

3) Atların bir kısmının adalarda kalacağını söyleyen Ekrem İmamoğlu ve İBB, atların şimdiye kadar olduğu gibi Heybeliada, Burgazada ve Büyükada’da yaşaması için imkan yaratsın.

Adalar Kaymakamlığı (özel kalem): 0216 382 50 05, adalar@istanbul.gov.tr

Adalar Belediyesi (özel kalem ve zabıta): 0216 382 33 82, ozelkalem@adalar.bel.tr

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (özel kalem): 0212 455 1400, talep kaydı için ayrıca ALO 153  Beyaz Masa, ozelkalem@ibb.gov.tr

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s