Gönüllü ekibimize katılım çağrısı

Zinaida Serebryakova, At Sürüsü, 1909.

Atların durumunu daha sıkı takip etmek, yetkililerle daha fazla iletişim kurmak, edindiğimiz bilgiyi daha çok insana duyurabilmek istiyoruz. Çeşitli kanallardan bizi izleyen, destekleyen, bilgi ulaştıran ve gündem oluşturan yüzlerce destekçimiz var. Atların durumunu “çok iyi bakılıyorlarmış” laflarının ötesinde gerçekten izlemekle çok önemli bir iş yapıyoruz ve izleme-duyuru çalışmasını yürüten ekibi daha da güçlendirmek, daha fazlasını yapmak istiyoruz.

Aşağıdaki başlıklarda bize destek olabilecek arkadaşlar lütfen adalarinatlari@gmail.com adresine mail atsın. Haftanın bir veya birkaç günü, birkaç saatinizi ayırarak kuvvetimizi tazeleyebilirsiniz. İşimiz:

1. Büyükada’da İspark ahırlarına ve Aya Nikola’daki iskeleye giderek atların durumunu gözlemlemek, bilgi edinmek, belge üretmek,

2. Edindiğimiz bilginin veya basında yayınlanan ilgili yazıların Adalarinatlari.wordpress.com sitesine girişini yapmak (zor bir iş değil, yarım saatte öğretiriz)

3. Adalar Kaymakamlığı, Adalar Belediyesi, İBB’nin çeşitli birimleri ile temas etmek, bilgi edinmek, yetkilileri bilgilendirmek (evet birçok şeyi bizden duyuyorlar) ve harekete geçirmeye çalışmak,

4. Basına bilgi iletmek, konunun gündemde kalmasına çalışmak,

5. Instagram, Twitter ve Facebook hesaplarından yayın yapmak.

Bu işlerin bir veya birkaçını seçebilir, belirli günlerde veya ihtiyaca göre görev alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s