Atlar için dayanışma başladı

19 Kasım Perşembe gününden itibaren her gün Atlar İçin Dayanışmaya, ahıra gidiyoruz. Şimdilik Heybeliada ahırındayız, ama Burgazada’da da olacağız. Saat 11.00-15.00 arasında atların yanındayız.

Adalar’da kalan son atların Heybeliada ve Burgazada’da ahıra ihtiyacı var. Bu ahırın İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılması gerekiyor, çünkü ahır bölgesinin yasal kiracısı İBB.

Heybeli’de kalan son beş atın insan ailesine, mevcut ahırın boşaltılması için Adalar İlçe Tarım Müdürlüğü’nden taleple tebligat geldi.

19 Kasım Perşembe gününden itibaren her gün Atlar İçin Dayanışmaya, ahıra gidiyoruz. Şimdilik Heybeliada ahırındayız, ama Burgazada’da da olacağız. Saat 11.00-15.00 arasında atların yanındayız.

Atların adada olmasının değerini biliyoruz. Atlar adada kalsın, meçhule gidip harcanmasın istiyoruz. Alıştıkları, içinde doğdukları yaşam ortamlarını korumak onlara borcumuz. Hem, biz insanlar için de çok güzel, atlarla yan yana, bir arada yaşamak. Bu günlerin tadını çıkaralım.

Atların da insanlar gibi, kediler ve köpekler gibi kendilerine has huyları, kişilikleri var. Ada atları insana alışık, insan seven, sevilmeyi seven atlar. Atlar İçin Dayanışmaya geldiğinizde canayakın bir karşılama sizi şaşırtmasın!

Ayrıca ahırda olduğumuz günlerin bazılarında atlarla etkinliklerimiz de olacak. Mesela 21 Kasım’da, çocukların dışarıda olduğu saatlerde, 13.30-15.00 arasında çocuklarla buluşma olacak.

Atlar İçin Dayanışma kapsamındaki tüm etkinlikler elbette ücretsiz. Ama atların sevdiği yiyeceklerden getirebilirsiniz (havuç, elma, marul, kuru incir olabilir). Kendiniz için de yanınızda en azından su bulundurmanızı öneririz.

Atlarda korona yok 🙂 İnsanlar olarak maskemize ve mesafemize dikkat ediyoruz.

İşte burada, Heybeliada ahır bölgesindeyiz. Burada kalan bir tek ahır var, bir de Mart’ta yıkılan ahırların molozları. İsteğimiz çok basit: İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin burada yeniden ahır yapması. #AtlarAdadaKalsın diye. Fotoğraf: Esmeray’a teşekkürler.

Atlar İçin Dayanışma kampanyasını #AtlarAdadaKalsın etiketiyle sosyal medyadan paylaşabilirsiniz (İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Adalar Kaymakamlığı / Mustafa Ayhan hesaplarına da yazmanızı öneririz).

Görüşmek üzere!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s