Nihayet! At uzmanı veteriner hekim geldi

Bugün atlardan güzel haberler var!

Nihayet at uzmanı bir veteriner hekim Adalar’da göreve başladı. Atların sağlığı artık, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Veteriner Fakültesi’nden, at sağlığı ve cerrahisi konusunda dersler veren veteriner hekim Doç. Dr. Dilek Olgun Erdikmen’e emanet. Hoş geldiniz Dilek Hoca!

İBB’nin adada at uzmanı bir veterinerle çalışması keşke bu kadar uzun sürmeseydi! Bu atalet nedeniyle yüzlerce can kaybettik… İBB’nin at satın alma sürecinden tam 1 yıl sonra da olsa konunun uzmanı bir hekim getirebilmesi kalan atlar için çok iyi oldu.

Büyükada’da İBB’nin elindeki atlar halen hapis, at ölümlerinin sebebi de bu. Sadece “atlı zabıta” projesinde kullanılacak birkaç at adada dolaştırılıyor. Geri kalan yüz kadar at ise ancak ara sıra İBB Ahırının padok alanına çıkabiliyor, o da zaten çok yetersiz bir alan.

Veteriner Hekimin ilk adımı: Atlar yağmurda da dışarıda dolaşabilsin diye

At uzmanı bir veterinerin gelişiyle beraber hemen olumlu bir adım atılarak, atlar için yağmurluk siparişi verildiğini öğrendik. Böylece atlar yağmurlu havalarda da dışarıda dolaşabilecek. Umarız ki artık Büyükada’da yollarında daha fazla at görürüz.

Doç. Dr. Dilek Olgun Erdikmen, fakültede tedavi edilen “Mardinli Beyaz” eşek ile. 2018 tarihli fotoğraf, bir eşeğe ilk kez uygulanan tedavi ile sağlığına kavuşan Mardinli Beyaz’ı anlatıyor. Okumak için tıklayın: https://www.haberler.com/bu-yontem-ilk-defa-bir-esege-uygulandi-10562066-haberi/ Fotoğraf: Zöhre Alagöz, Murat Delice / İHA

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s